Dzień modlitwy o uświęcenie duchowieństwa.
1 września 2018 Informacje Archidiecezji Katowickiej

Jak co roku, w pierwszą sobotę września odbyła się pielgrzymka wszystkich kapłanów archidiecezji do jednego z kościołów. 1 września 2018 roku pielgrzymowaliśmy do kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Siemianowicach Śl.-Bytkowie.

W programie pielgrzymki była konferencja ks prof. Artura Maliny o uświęcającym działaniu Ducha Świętego w Kościele. Potem wszyscy kapłani koncelebrowali Mszę św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca.

Przez Pasterza Kościoła katowickiego zostaliśmy zachęceni m. in. do tego, aby w trudnych czasach przybrać się w oręż modlitwy i postu. HOMILIA Następnie odnowiliśmy kapłańskie przyrzeczenia. Ten moment jest szczególnie mocny i wzruszający dla każdego uczestnika spotkania.