MINISTRANCI

Ministranci mają swoją zbiórkę w każdą sobotę o godz. 9.00.

Aktualnie grupa ministrantów naszej parafii liczy 20 osób.

Są zorganizowani w 4 grupach według służby niedzielnej.

Boże Narodzenie:

święto 8.00 grupa III
święto 10.30   grupa IV
święto 12.00   grupa I
święto 16.00 (15.30 nieszpory) grupa II

2 święto Bożego Narodzenia:

święto 8.00 grupa IV

święto 10.30   grupa I

święto 12.00   grupa II i III

Niedziela 30 grudnia:

sobota 18.00 i niedziela 8.00 grupa I

niedziela 10.30   grupa II

niedziela 12.00   grupa III

niedziela 16.00 (16.00 nieszpory) grupa IV

Nowy Rok 1 stycznia:

sobota 18.00 i niedziela 8.00 grupa II

niedziela 10.30   grupa III

niedziela 12.00   grupa IV

niedziela 16.00 (16.00 nieszpory) grupa I

Grupy zmieniają godzinę swojej służby co niedziela, w tygodniu zaś ministranci służą wg osobnego stałego planu. Każdy przychodzi przynajmniej na dwie Msze św. w tygodniu. Ministranci młodsi dodatkowo na Mszę św. szkolną w każdą środę o 17.00, a ministranci starsi na Mszę św. wieczorną w piątek, razem z młodzieżą parafii.

Zapraszamy chłopców chętnych do służby przy ołtarzu. Każdy, który był już w pierwszej Komunii św. może zostać ministrantem. Oczywiście do tego trzeba odwagi, zapału, a potem wierności. Na pewno warto!

W dekanalnym turnieju piłki nożnej ministrantów, który rozegrano 24 listopada 2018 r. w Szczygłowicach,  nasza drużyna rozgromiła przeciwników i zdobyła puchar dziekana.

Serdecznie gratulujemy.

Cechy kandydatów na animatora:

– kandydatem na animatora jest osoba, która ukończyła minimum trzecią klasę gimnazjum.

– często uczestniczy we Mszy świętej i regularnie się spowiada

– przyszły animator angażuje się w życie swojej wspólnoty ministranckiej i parafialnej

– cieszy się dobrą opinią w parafii i w szkole, nie jest człowiekiem konfliktowym

zamierza brać udział w stałej formacji diecezjalnej poprzez udział w rekolekcjach wakacyjnych, adwentowych lub wielkopostnych, dniach skupienia, pielgrzymkach itp.

– ma szacunek dla kapłanów i osób świeckich posługujących w parafii

– jest człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej.

Kandydatów na animatorów zgłasza/zapisuje tylko opiekun.