OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu – 2 grudzień 2018
1 grudnia 2018 Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wyczekując z nadzieją, przygotowujemy nasze serca na spotkanie z Słowem, które stało się Ciałem. Podejmujemy więc postanowienia i ćwiczenia duchowe, aby naprawić nasze życie i tak przygotować drogę na przyjście naszego Pana.
Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.
Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.
Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorek i w sobotę rano.
We wtorek, we wspomnienie św. Barbary, zapraszamy wszystkich górników, górników emerytów i ich rodziny na Mszę św., która będzie sprawowana w ich intencji o godz. 9.00. Podczas tej Mszy św. zostanie poświęcony obraz św. Barbary, przeznaczony do naszego kościoła.
We wtorek o 19.00 kolejna katecheza dorosłych w Domu Parafialnym.
W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych Seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. spotkanie w salkach.
W środę w kościele po Mszy św. roratniej, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
W sobotę na Mszy wieczornej Dzieci Maryi uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia. Zostanie też poświęcony ich nowy sztandar. Po Mszy św. zaproszą swoich rodziców na spotkanie w salkach.
W sobotę na poczęstunek zaprasza proboszcz. Od godz. 15.00 w Domu Katechetycznym można się napić urodzinowej kawy.
W niedzielę 9 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godzinie 10.30 w intencji zmarłych górników.
W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.
Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od 16.00.
W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Na 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne, o 18.00 będzie Msza św. w ich intencji. O 19.00 wieczorne czuwanie ze św. Janem Pawłem II.
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
– poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
– wtorek – wspomnienie św. Barbary.
– czwartek – wspomnienie św. Mikołaja
– piątek – wspomnienie św. Ambrożego.
– sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.
Młodzież zapraszamy na Mszę św. wieczorną w piątek i na czuwanie modlitewne w kościele.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Na stoliku z tyłu kościoła są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.
Podobnie jak w ubiegłym roku, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary – środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Intencja Żywego Różańca w nowym miesiącu: O obfite duchowe owoce Adwentu dla naszych rodzin.

Tegoroczne „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019r. o godz. 19.00. Bilety będą dostępne w kancelarii od następnego tygodnia.