OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 27.11.2022

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na nadejście Zbawiciela. Podejmujemy w tym czasie postanowienia i ćwiczenia duchowe, aby naprawić nasze życie i tak przygotować drogę na Jego przyjście.

Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.

Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. W poniedziałek, środę, i piątek wieczorem, a we wtorek, czwartek i w sobotę rano. W czwartek rano, ze względu na kiermasz, który ma się odbywać w szkole.

W poniedziałek na Mszę św. o 18.00 i na kolejne spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od 16.00.

W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.

W pierwszy piątek miesiąca o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii. Naszych chorych odwiedzimy raz jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Na 17.00 w piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne, o 18.00 będzie Msza św. w ich intencji. O 19.00 wieczorne czuwanie modlitewne ze Wspólnotą Dorosłych i Zespołem Młodzieżowym.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę, zapraszamy wszystkich górników, górników emerytów i ich rodziny na Mszę św. „barbórkową”, która będzie sprawowana w ich intencji o godz. 12.00.

Obchody liturgiczne:

– środa – święto św. Andrzeja Apostoła

– sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotkają się na Mszy św. porannej i potem na wspólnym śniadaniu.

Na stoliku z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. Proszę zwrócić uwagę, że ceny w tym roku nieco wzrosły.

Dzieci mogą zabrać do domu adwentowe zdrapki, które zawierają zadania na każdy dzień Adwentu.

Jak co roku można będzie składać dary dla potrzebujących przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku chcemy, aby to była zbiórka środków pieniężnych. Będzie ona trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje jednakowe paczki dla potrzebujących.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby parafii, zaś przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, owocnego Adwentu i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.