OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu – 3 grudzień 2017

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wyczekując z nadzieją, przygotowujemy nasze serca na spotkanie z Tym, którego kochamy i za którym tęsknimy. Podejmujemy więc postanowienia i ćwiczenia duchowe, aby naprawić nasze życie i tak przygotować drogę na przyjście naszego Pana.
Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.
Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.
Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorek i w sobotę rano.
W poniedziałek, we wspomnienie św. Barbary, zapraszamy wszystkich górników, górników emerytów i ich rodziny na Mszę św., która będzie sprawowana w ich intencji o godz. 13.00.
W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych Seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. spotkanie w salkach.
W czwartek na Mszy św. wieczornej swoje patronalne święto będą przeżywać Dzieci Maryi. Podczas uroczystej celebracji złożą swoje przyrzeczenia.
W piątek w Uroczystość Niepolanego Poczęcia NMP, zostanie odprawiona dodatkowo Msza św. poranna o godz. 6.30.
W piątek na poczęstunek zaprasza proboszcz. Od godz. 15.00 w Domu Katechetycznym można się napić urodzinowej kawy. Z racji przypadającej uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Wieczorem na 19.00 zapraszamy na Godzinę Modlitewną z Grupą Modlitewną św. o. Pio. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
W niedzielę 10 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godzinie 11.00 w intencji zmarłych górników.

Obchody liturgiczne:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary.
– środa – wspomnienie św. Mikołaja
– czwartek – wspomnienie św. Ambrożego.
– piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Spotkanie młodzieży oazowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o godz. 9.30.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Na stoliku z tyłu kościoła są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.
Podobnie jak w ubiegłym roku, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary– środki czystości i żywność. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.
Dziś w Domu Katechetycznym kiermasz ozdób świątecznych organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii.
W piątek 29 grudnia br. odbędzie się III edycja koncertu „Betlejem w Spodku”. Wśród wykonawców nie zabraknie m.in. Beaty Bednarz, Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Mieczysława Szcześniaka, Igora Herbuta oraz muzyków AUKSO i Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.

Intencja Żywego Różańca w nowym miesiącu: O dobre duchowe owoce Adwentu dla naszych rodzin.