OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020

Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną. Na godz. 15.45 zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
W poniedziałek, zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie w ramach dalszego przygotowania do małżeństwa.
Msza św. w środę o 8.00 będzie sprawowana Msza św. intencji naszych seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole w naszych salkach.
W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota nowego miesiąca.
W środę zapraszamy dzieci do spowiedzi od godz. 16.00, a na 16.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Na godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci komunijne. O 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, a wieczorem o 19.00 czuwanie modlitewne przygotowane przez naszą młodzież.
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne które potrwają do środy 11 marca. Zapraszamy na spotkania rekolekcyjne codziennie wg planu podanego w naszej gazetce, na stronie internetowej i w gablotce.
W Wielkim Poście po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.
Planowane na poniedziałek zebranie Rady Parafialnej zostaje odłożone na inny termin ze względu na aktualne spotkania grup i rekolekcje parafialne.
Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Łodzi, Niepokalanowa i Warszawy, której zwieńczeniem będzie uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Czas trwania 5-7 czerwca br. Koszt 500 zł. Wkrótce otworzymy listę zapisów. Całość organizuje ks. Sebastian.
Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne w kościele.
Oaza spotyka się na Mszy św. wieczornej w piątek i na czuwaniu modlitewnym.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00. Rozpoczynają się zapisy na wakacyjne rekolekcje ministrantów. Zachęcamy naszych ministrantów do udziału, a rodziców o wsparcie tej inicjatywy. Koszt uczestnictwa w większości pokrywamy z kasy ministranckiej.
Dzieci Maryi spotkają się w sobotę na Mszy św. porannej i na wspólnym śniadaniu.
Bóg zapłać za ofiary dziś złożone jako jałmużna postna. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W najbliższym czasie czeka nas pokrycie kosztów remontu naszych organów. Niespełna dwie trzecie sumy przewidzianej w kosztorysie, zebraliśmy podczas odwiedzin kolędowych. Resztę musimy jeszcze uzbierać.
Za tydzień po Mszach św. przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a także owocnego przeżywania zbawiennego czasu Wielkiego Postu.

Plan Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych

Oto czynię wszystko nowe (Ap 21,5)

Sobota 7 marca godz. 18.00
Niedziela 8 marca godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 16.30
Msza św. z konferencją. Temat: Jestem w Tobie zakochany
O 18.00 spotkanie z młodzieżą.

Poniedziałek 9 marca 8.00 i 18.00
Msza św. z homilią i konferencja po Mszy św.
Temat: Śmierć zaglądała mi w oczy
Po wieczornej konferencji modlitwy wstawiennicze z intencją o uzdrowienie

Wtorek 10 marca 8.00 i 18.00
Msza św. z homilią i konferencja po Mszy św.
Temat: Moje życie nie należy już do mnie.
Po wieczornej konferencji wspólna modlitwa uwielbienia

Środa 11 marca 8.00 i 17.00
Temat: Nowa perspektywa, nowa jakość
Po wieczornej konferencji modlitwy wstawiennicze z intencją o wylanie Ducha Świętego