OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marzec 2019
9 marca 2019 Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną.
Dziś przeżywamy tzw. Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i świadectwa poprzez wpis do księgi trzeźwości.
Zapraszamy dziś na 15.45 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Zachęcamy też do przyjmowania w domu relikwii św. o. Pio i rodzinnej modlitwy za jego wstawiennictwem, w ramach wielkopostnej peregrynacji. Lista chętnych znajduje się w zakrystii.

W zakrystii, albo w kancelarii można składać zalecki do odmawiania podczas Drogi Krzyżowej i nabożeństwa Gorzkich Żali.

W poniedziałek o 19.00 na probostwie spotkanie Rady Parafialnej.
W środę o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, po niej Msza św. szkolna. Po Mszy św. odmówimy Różaniec Fatimski.
W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 17.15. Wieczorem o 19.00 Godzina Modlitewna ze Wspólnotą Dorosłych.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone jako jałmużna postna. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła w Tychach Mąkołowcu, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywali od niedzieli 7 kwietnia. Naszym rekolekcjonistą będzie ks. Ryszard Stankiewicz salwatorianin.
Zapraszamy do udziału w wielkopostnym ćwiczeniu polegającym na nawiedzeniu krakowskich kościołów franciszkańskich z udziałem w szczególnej liturgii wielkopostnej. Wyjazd będzie miał miejsce w piątek 22 marca o 8.30. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

Można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu i na wystrój kościoła. Od tego roku ofiary te można składać w zakrystii u p. Cecylii Kowol, albo u p. Gabrieli Konopka.

Oaza Młodzieżowa spotyka się w piątek na Mszy św., a potem na spotkaniu formacyjnym.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi zapraszają na spotkanie o 9.30

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu.

Zapraszamy mężczyzn na Nocną Drogę Krzyżową szlakiem górskim. Odbędzie się ona w piątek 29 marca. Trasa jest trudna i wiedzie z Ustronia na Czantorię (ok. 11km). Wyjazd autokarem spod kościoła w Gierałtowicach o 21.10. Planowany powrót ok. 4.00 w nocy. Koszt 25 zł.
Ks. Krzysztof Tabath zaprasza na pielgrzymkę do Libanu w czerwcu br. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.