OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021
20 lutego 2021 Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną.

Obchodzimy dziś Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do zdeklarowania wielkopostnej abstynencji w Księdze Trzeźwości.

Na godz. 15.45 zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie ks. prof. Jacek Kempa, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ

.

W środę na Mszy św. o 17.00 zostaną poświęcona Skarbce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. w kościele spotkanie ich rodziców.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Na nabożeństwach pasyjnych modlimy się też za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii i kancelarii.

W Wielkim Poście po naszej parafii peregrynują relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.

Przypominamy, że naszym kościele, w kaplicy przy wejściu trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do praktyki częstego nawiedzenia.

– poniedziałek – święto katedry św. Piotra Apostoła.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone jako jałmużna postna. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień po Mszach św. przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a także owocnego przeżywania zbawiennego czasu Wielkiego Postu.