OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu – 8.12.2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Na mocy dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce obchodzimy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Zapraszamy dziś jeszcze na Nieszpory o godz. 16.00.
W poniedziałek 9 grudnia o 19.00 zebranie Rady Parafialnej. W tym dniu wyjątkowo nie będzie czynna kancelaria parafialna.
Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. We wtorek i w sobotę rano, a w poniedziałek, środę, i piątek wieczorem. W tym tygodniu ze względu na kiermasz organizowany w naszej szkole, czwartkowe roraty zostaną odprawione rano.
W środę na 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych Seniorów, emerytów i rencistów, a po Mszy św. na poczęstunek w naszych salkach.
W środę po Mszy szkolnej (roratach) w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
W piątek zapraszamy na Różaniec fatimski po Mszy św. wieczornej i na czuwanie modlitewne. Spotkamy się z Ewangelią III niedzieli Adwentu.
Prosimy nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przedświąteczne, ale tak zaplanować swój czas, aby móc podejść do konfesjonału spokojnie i bez pośpiechu.
Obchody liturgiczne:
– piątek – wspomnienie św. Łucji
– sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Grupy duszpasterskie:
Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Parafia i Koło Emerytów i Rencistów organizują wspólne spotkanie wigilijne w dniu 20 grudnia (piątek) o godz. 15.00 w budynku starej szkoły. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału we wtorek 10 grudnia o godz. 9.00 w starej szkole, lub telefonicznie u p. T. Szołtysek – tel. 238 66 34. Składka 25 zł.

Prosimy o potwierdzenie rezerwacji ławek, albo zgłoszenie rezygnacji. Są parafianie, którzy czekają na takie wolne miejsca.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel, rezerwując miejsca w ławkach. Dziękujemy też górnikom za ofiary złożone w święto św. Barbary, przeznaczone na renowację naszych salek parafialnych.
Obecnie w Domu Parafialnym przeprowadzane są konieczne prace renowacyjne, przygotowywana jest kuchnia i remontowana jedna z łazienek. Chcemy także ten dom odmalować i wymienić pozostałe jeszcze drewniane okna od strony probostwa. Trzeba będzie także zakupić nowe stoły i krzesła. Gdyby ktoś chciał złożyć jakąś specjalną ofiarę na ten cel, bardzo prosimy. Przy rozliczeniach finansowych na koniec roku, może dla kogoś okaże się korzystna taka ofiara dokonana przelewem na konto parafii. Prosimy wtedy o dopisek w tytule: na cele kultu religijnego – salki katechetyczne.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela.

Kolejna edycja rodzinnego koncertu „Betlejem w Spodku – Głośna Noc” odbędzie się w sobotę 28 grudnia br. o godzinie 18.00. Bilety w cenie 50 zł wraz z najnowszą płytą kolędową (gratis) są do nabycia w naszej kancelarii, a także na stronach https://www.bilety24.pl/.