OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, w szczególności na remont naszych organów.
Przeżywamy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Bogdana Kanię, archidiecezjalnego moderatora ds. nowej ewangelizacji. Na spotkania rekolekcyjne zapraszamy codziennie aż do środy, według planu podanego w naszej gazetce, na stronie internetowej i w gablotce. W środę podczas Mszy św. zebrana zostanie kolekta na cele rekolekcyjne i przekazana ks. Bogdanowi.
Zapraszamy dziś na 15.45 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W czasie Wielkiego Postu tak, jak w roku poprzednim, w naszych domach goszczą relikwie św. O. Pio. Wszystkich, którzy chcą je przyjąć pod swój dach, aby wraz z bliskimi modlić się za wstawiennictwem świętego, prosimy o zapisy w zakrystii.
W środę na 16.30 na Drogę Krzyżową i Mszę św. szkolną zapraszamy dzieci.
W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 18.00 Msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej i Różaniec fatimski, a po nim jeszcze chwila adoracji i czuwania ze słowem Bożym. Podczas nabożeństw pasyjnych modlimy się za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii.

Grupy duszpasterskie:
Młodzież oazową zapraszamy na Mszę św. w piątek i na spotkanie formacyjne.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi zapraszają w sobotę na 9.30.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i za te, które będą złożone przed kościołem na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta także na potrzeby naszej parafii.

Prosimy też o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój kościoła. Można je składać u p. Cecylii i p. Gabrieli w zakrystii.

W zakrystii i w kancelarii można zapisywać się na planowaną pielgrzymkę z uczestnictwem w beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Przy zapisie wpłata zaliczki w wysokości 100 zł. Szczegóły wyjazdu na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnej pracy nad sobą i bogatego w dobra duchowe tygodnia.

Przypominamy o ekstremalnej Drodze Krzyżowej w trzech wersjach. Informacja szczegółowa na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.

Szkoła w Gierałtowicach serdecznie zaprasza na „Spotkanie z Remigiuszem Rączką – dla Franka”, który odbędzie się w sobotę 14 marca w Gierałtowicach o godzinie 17.00. W czasie tego wydarzenia będzie można skosztować potraw p. Rączki i nabyć przepis na danie i książki z autografem, oraz zrobić sobie z nim zdjęcie. Dodatkowo planowany jest kiermasz wypieków i rękodzieła w klimacie wielkanocnym, występy artystyczne dzieci, konkursy z nagrodami i atrakcje dla dzieci (zajęcia z robotyki, malowanie twarzy i wirtualna strzelnica). Cały dochód z wydarzenia zostanie oczywiście przeznaczony na leczenie Franka Surdela. Serdecznie zapraszamy!

Plan Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych

Oto czynię wszystko nowe (Ap 21,5)

Sobota 7 marca godz. 18.00
Niedziela 8 marca godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 16.30
Msza św. z konferencją. Temat: Jestem w Tobie zakochany
O 18.00 spotkanie z młodzieżą.

Poniedziałek 9 marca 8.00 i 18.00
Msza św. z homilią i konferencja po Mszy św.
Temat: Śmierć zaglądała mi w oczy
Po wieczornej konferencji modlitwy wstawiennicze z intencją o uzdrowienie

Wtorek 10 marca 8.00 i 18.00
Msza św. z homilią i konferencja po Mszy św.
Temat: Moje życie nie należy już do mnie.
Po wieczornej konferencji wspólna modlitwa uwielbienia

Środa 11 marca 8.00 i 17.00
Msza św. z homilią i konferencja po Mszy św.
Temat: Nowa perspektywa, nowa jakość
Po wieczornej konferencji modlitwy wstawiennicze z intencją o wylanie Ducha Świętego

Rekolekcje prowadzi ks. Bogdan Kania – archidiecezjalny moderator ds. Nowej Ewangelizacji