OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu 11.12.2022

Dziś III Niedziela Adwentu zwana Gaudete – Niedzielą radości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, ze szczególnym przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewania.

Zapraszamy dziś na Nieszpory o godz. 16.00.

Msze św. roratnie odprawiamy codziennie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorki i soboty rano.

We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencjach czcicieli MB Fatimskiej i na Różaniec fatimski.

W środę, w kościele, po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; na zakończenie wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Od soboty rozpoczyna się druga część Adwentu, będąca bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i godzinę przed Mszą św. wieczorną. W niedziele spowiedź pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.30.

Ze względu na szacunek dla tego świętego sakramentu, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile.

wtorek – wspomnienie św. Łucji

środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Grupy Duszpasterskie:

– Ministrantów zapraszamy na zbiórkę o godz. 9.00 w sobotę

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30

Od soboty chcemy rozpocząć odwiedziny kolędowe na Osiedlu Leśnym. Plan kolęd znajdziemy w gablotce, w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii. W związku z tym docierają do nas pełne troski pytania i uwagi związane z sezonem chorobowym grypy i jej podobnych. Jeżeli w jakimś domu panuje taka infekcja, albo ktoś się jej bardzo obawia, to przypominamy, że czas kolędy jest dobrym zwyczajem, okazją do modlitwy i przyjęciem błogosławieństwa dla domu i rodziny, ale nie jest obowiązkiem wynikającym z przykazania. Prosimy podejść do tej tradycji w pełnej wolności.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabywać wigilijne świece i opłatki.

Diakonia charytatywna Wspólnoty Dorosłych dziękuje za każdy dar serca przekazany do skarbonki przy bocznym ołtarzu. Można je składać jeszcze do 15 grudnia. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

Rada Parafialna spotka się w następny poniedziałek 19 grudnia.

Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta także na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, wytrwania do końca w adwentowych postanowieniach, a potem radosnego świętowania Bożego Narodzenia.