OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu 12.12.2021

Dziś III Niedziela Adwentu zwana Gaudete – Niedzielą radości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, ze szczególnym przeznaczeniem na pokrycie kosztów ogrzewania i zakładanej instalacji gazowej.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo adwentowe już o godz. 15.30. Będzie ono połączone z nieszporami i wykonaniem pieśni adwentowych, a także tekstów, które pomogą nam przeżywać ten szczególny czas.

Msze św. roratnie odprawiamy codziennie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorki i soboty rano.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. w intencjach czcicieli MB Fatimskiej i na Różaniec fatimski. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Po Różańcu odbędzie się ich spotkanie formacyjne w kościele.

W środę Grupa Modlitewna św. O. Pio zaprasza na Mszę św. o godz. 17.00.

W środę, w kościele, po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

W czwartek o 19.15 kolejna katecheza dorosłych. Temat: O Wcieleniu Słowa. Teologiczne podejście do tajemnicy Świąt Narodzenia Pańskiego.

Od piątku rozpoczyna się druga część Adwentu, będąca bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia. W ten piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; na zakończenie wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i godzinę przed Mszą św. wieczorną. W niedziele spowiedź pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.30.

Ze względu na szacunek dla tego świętego sakramentu, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile.

Obchody liturgiczne:

poniedziałek – wspomnienie św. Łucji

wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża

Grupy Duszpasterskie:

– Ministrantów zapraszamy na zbiórkę o godz. 9.00 w sobotę

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30

Przypominamy, że względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Po Bożym Narodzeniu odprawimy Msze św. za parafian, mieszkańców poszczególnych ulic. Plan znajdziemy wkrótce na stronie internetowej, w gazetkach i w gablotkach. Jeśli niemożliwa będzie obecność wszystkich w kościele, będziemy zapraszać do łączności internetowej. W Boże Narodzenie poświęcimy wodę, kredę i kadzidło dla każdego domu, można je będzie zabrać z kościoła. Z okazji kolędy składane były tradycyjne ofiary, a parafia mogła finansować, albo planować większe inwestycje. Jeśli to możliwe, bardzo prosimy o składanie takich ofiar w kościele podczas wspomnianych Mszy św., albo przez przelewy na konto parafii, z zaznaczeniem, że to właśnie ofiara kolędowa.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabywać wigilijne świece i opłatki.

Diakonia charytatywna Wspólnoty Dorosłych dziękuje za każdy dar serca przekazany do koszów przy bocznym ołtarzu. Można je składać jeszcze do 17 grudnia. Zebrana żywność i środki czystości trafiają do potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać wszystkim wszelkie wsparcie duchowe i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii.

Za tydzień kolekta także na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, wytrwania do końca w adwentowych postanowieniach, a potem radosnego świętowania Bożego Narodzenia.