OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – 13.12.2020
12 grudnia 2020 Ogłoszenia parafialne

Dziś III Niedziela Adwentu zwana Gaudete – Niedzielą radości.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na Różaniec o godz. 16.00, o 16.30 Msza św. w int. czcicieli MB Fatimskiej.

W tygodniu zapraszamy na modlitwę różańcową o 20.30.

Od czwartku rozpoczyna się druga część Adwentu, będąca bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia.

Msze św. roratnie odprawiamy codziennie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorki i soboty rano. Zapraszamy do udziału zwłaszcza za pośrednictwem internetu.

W środę Grupa Modlitewna św. O. Pio zaprasza na Mszę św. o godz. 17.00.

W piątek na 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i godzinę przed Mszą św. wieczorną. W niedziele spowiedź pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 i 10.30.

Ze względu na szacunek dla tego świętego sakramentu, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile.

Już we wrześniu ks. Arcybiskup podjął decyzję, że ze względu na zagrożenie epidemiczne nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. W zamian, zaproponowano odprawienie dodatkowych Mszy św. za parafian. W naszej parafii zaprosimy na Msze odprawiane za mieszkańców poszczególnych ulic. Plan znajdziemy na stronie internetowej, w gazetkach i w gablotkach. Ze zrozumiałych względów niemożliwa jest obecność wszystkich w kościele, ale zapraszać będziemy do łączności internetowej. W Boże Narodzenie poświęcimy wodę, kredę i kadzidło dla każdego domu, można je będzie zabrać z kościoła. Z okazji kolędy składane były tradycyjne ofiary, a parafia mogła finansować, albo planować większe inwestycje. W związku z tym, że w najbliższym czasie czeka nas wymiana pieca i prawdopodobnie całego ogrzewania w kościele, prosimy też o takie ofiary w tym roku. Mogą być składane przede wszystkim przez przelewy na konto parafii, z zaznaczeniem, że to właśnie ofiara kolędowa.

Na stoliku przy wyjściu można nabywać wigilijne świece i opłatki.

Diakonia charytatywna Wspólnoty Dorosłych dziękuje za każdy dar serca przekazany do koszów przy bocznym ołtarzu. Zebrana żywność i środki czystości trafiają do potrzebujących rodzin naszej parafii. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać wszystkim wszelkie wsparcie duchowe i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii.

Za tydzień kolekta także na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, wytrwania do końca w adwentowych postanowieniach, a potem radosnego świętowania Bożego Narodzenia.

Msze św. „kolędowe”

28 grudnia (poniedziałek) o 18.00 – ul. Zwycięstwa

29 grudnia (wtorek) o 18.00 – ul. Powstańców

30 grudnia (środa) o 17.00 – ul. Gliwicka