OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu – 31 grudzień 2017

Przeżywamy dziś święto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, a także ostatni dzień roku kalendarzowego.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.
Na 16.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. O 16.30 zostanie odprawiona Msza św. za parafian.
Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, która kończy Oktawę Bożego Narodzenia. Msze święte od jutra będą odprawiane według nowego planu. W niedzielę o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 16.30, a w tygodniu Msze święte będą sprawowane rano i wieczorem.
W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.
W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych seniorów, emerytów i rencistów.
W czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych będzie możliwość skorzystania z Poradni Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. O 19.00 w kościele pierwszopiątkowe czuwanie ze św. Janem Pawłem II.
W sobotę o 8.00 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte będą sprawowane, tak jak w niedzielę, tylko Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Na godz. 16.00 zapraszamy na Orszak Trzech Króli, a potem na wspólne kolędowanie w Parku Joanny.
W sobotę przeżywamy też tzw. Dies Episcopi – dzień modlitwy za naszych biskupów w rocznicę ich konsekracji biskupiej.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.

Odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem domów i rodzin odbywają się wg podanego planu.

Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe i ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii.
Kolekta w Nowy Rok przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, w Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje, a w przeszłą niedzielę na potrzeby parafii.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za to, co razem przeżyliśmy w naszej parafialnej Wspólnocie w mijającym roku, a na nowy rok życzymy obfitości Bożych darów. W modlitwie powierzmy ten czas Bożej Opatrzności i radujmy się każdym dobrem, które nam przyniesie.