OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Trzecia Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna.

Na godzinę 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W środę o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Grupy Modlitewnej św. o. Pio.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Obchody liturgiczne:

– piątek – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

– niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania.

Można wpłacać II kwartalną składkę za prenumeratę Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy wszystkim za modlitwy, a także za cierpliwość i wyrozumiałość podczas kwarantanny na naszym probostwie. Dziękujemy ks. Janowi i kapłanom z parafii MB Częstochowskiej w Knurowie, którzy zastąpili nas w tym czasie przy ołtarzu.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary, te przekazywane bezpośrednio i te wpłacane na konto naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim hojnym ofiarodawcom. Kolekta przyszłej niedzieli też będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną na Górnym Śląsku (największa liczba zachorowań w Polsce – strefa czerwona) Ksiądz Arcybiskup i Księża Biskupi pomocniczy nie ustalają aktualnie terminów udzielania sakramentu bierzmowania w parafiach archidiecezji. O ewentualnych zmianach zostaniemy poinformowani w stosownym czasie.

Wszystkim Wam życzymy trwania w wielkanocnej radości, pokoju w sercach i w naszych domach, oraz wielu natchnień Ducha Świętego, zwłaszcza podczas lektury Pisma Świętego, do czego Kościół szczególnie nas dzisiaj zachęca.