OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

Trzecia Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna.

Na godzinę 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Przypominamy, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa, możliwy jest udział wiernych we Mszy św. na następujących zasadach.

– nadal obowiązuje dyspensa od obowiązkowego udziału w Mszy św. niedzielnej.

– ze względu na powierzchnię naszego kościoła, jednorazowo we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 20 osób. Dlatego trzymamy się zasady, że uczestniczą tylko osoby związane z przyjętą intencją Mszy św.

– na ławkach w kościele, białymi kartkami wyznaczone są miejsca, przy których obecni mogą usiąść podczas Mszy św., aby zachować odpowiedni dystans od siebie nawzajem.

– uczestniczący we Mszy św. przepisowo powinni mieć zasłonięte usta i nos.

– w odniesieniu do sposobu przyjmowania Komunii św. obowiązują przepisy wydane w poprzednich zarządzeniach.

Od piątku powinny się rozpocząć nabożeństwa majowe. Przypominamy, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa wszystkie nabożeństwa oprócz Mszy św. są zawieszone do odwołania, dlatego po różańcu wieczornym, na którym jednoczymy się za pośrednictwem internetu, zaprosimy jeszcze na krótkie nabożeństwo majowe.

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ, a o 18.00 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W sobotę 2 maja o 6.30 Msza św. w int. Członków Żywego Różańca. W tym dniu obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesioną z niedzieli, dlatego o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny.

Obchody liturgiczne:

– środa – święto św. Katarzyny Sieneńskiej

– piątek – święto św. Józefa Rzemieślnika.

– sobota – Uroczystość NMP Królowej Polski

Na ławce w przedsionku kościoła dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, a także nasze gazetki. Należność za zakup można wrzucać przez opisane otwory w drzwiach prowadzących na chór. Można też wpłacać II kwartalną składkę za prenumeratę Gościa Niedzielnego (78 zł).

Bóg zapłać za wszystkie ofiary, te przekazywane bezpośrednio i te wpłacane na konto naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim hojnym ofiarodawcom.

Ks. Jan Piwczyk dziękuje wszystkim, którzy przekazali mu do odprawienia intencje Mszy św. w czasie, kiedy nie mógł być z nami tu w kościele.

Wszystkim Wam życzymy trwania w wielkanocnej radości, pokoju w sercach i w naszych domach, oraz wielu natchnień Ducha Świętego.