OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na Różaniec na godz. 16.00.

W poniedziałek, wtorek i środę będziemy się modlili Różańcem o 20.30.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek wieczorem i w środę rano.

W środę od godz. 8.00 będziemy odwiedzali chorych. Można ich zgłaszać w zakrystii. Ze względu na obowiązujące przepisy, a przed wszystkim ze względu na zagrożenie epidemiczne apelujemy o roztropność.

Okazja do spowiedzi:

– w poniedziałek i wtorek od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00

– w środę od 8.00 do 10.00 i od 15.30 do 17.00,

– w czwartek (Wigilia) od. 8.00 do godz. 10.00.

Z czwartku na piątek, zapraszamy na Mszę św. o północy, którą będziemy sprawować za wszystkich parafian. Kolekta na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Przypominamy, że obowiązuje nas limit osób obecnych w kościele. Jednocześnie mogą tu przebywać jedynie 32 osoby. Prosimy, aby przestrzegać tych państwowych przepisów, dlatego zapraszamy do udziału w Mszy św. za pośrednictwem internetu. Aby jednak umożliwić wszystkim chętnym przyjęcie Komunii świętej, w Boże Narodzenie po Mszy św. o 10.30, aż do 12.00 będziemy rozdzielali Komunię przy bocznych wejściach do kościoła.

W piątek będziemy się radować Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zaś o 15.30 odprawimy kolędowe nieszpory.

W drugie święto Msze św. tylko rano o 8.00, 10.30 i 12.00

W sobotę, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika poświęcimy owies.

Za tydzień Niedziela Św. Rodziny.

Jak już ogłaszaliśmy, ze względu na zagrożenie epidemiczne, w naszej archidiecezji nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin kolędowych. W zamian, odprawimy dodatkowe Msze św. za parafian. Zaprosimy na Msze nie mieszkańców poszczególnych ulic. Plan znajdziemy na stronie internetowej, w gazetkach i w gablotkach. Ze zrozumiałych względów niemożliwa jest obecność wszystkich w kościele, ale zapraszać będziemy do łączności internetowej. W Boże Narodzenie poświęcimy wodę, kredę i kadzidło dla każdego domu, można je będzie zabrać z kościoła. Z okazji kolędy składane były tradycyjne ofiary, a parafia mogła finansować, albo planować większe inwestycje. W związku z tym, że w najbliższym czasie czeka nas wymiana pieca i prawdopodobnie całego ogrzewania w kościele, prosimy też o takie ofiary w tym roku. Mogą być składane przede wszystkim przez przelewy na konto parafii, z zaznaczeniem, że to właśnie ofiara kolędowa.

Na stoliku przy wyjściu można nabywać wigilijne świece i opłatki.

Do środy prosimy dostarczyć intencje Mszy świętych zamówionych do 10 stycznia 2021r.

Bóg zapłać wszystkim wszelkie wsparcie duchowe i ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii.

Kolekta w drugie święto przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a w niedzielę 27 grudnia na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy cierpliwej wytrwałości w adwentowej pracy nad sobą, Wigilii pełnej świętych wzruszeń i głębokich przeżyć w święto Narodzenia naszego Zbawiciela. Niech to będzie czas pięknych duchowych przeżyć, a także odnowienia serdecznych więzi rodzinnych. Niech Wam Pan Bóg błogosławi w te święte dni.

Msze św. „kolędowe”

28 grudnia (poniedziałek) o 18.00 – ul. Zwycięstwa

29 grudnia (wtorek) o 18.00 – ul. Powstańców

30 grudnia (środa) o 17.00 – ul. Gliwicka

2 stycznia (sobota) o 18.00 – ul. Dębowa, Działkowa i 27 stycznia

3 stycznia (niedziela) o 12.00 – Osiedle Leśne (Brzozowa, Klonowa i Sosnowa)

4 stycznia (poniedziałek) o 18.00 – ul. Dworska, Krótka, Ogrodowa i Strażacka

5 stycznia (wtorek) o 18.00 – ul. Zabrska, Słoneczna, Borowa

6 stycznia (środa) o 12.00 – ul. Leśna, Wolności, Piaskowa, Okrężna i Łączna

7 stycznia (czwartek) o 18.00 – ul. Zamkowa, Darwina, Basztowa, Wiśniowa i Podzamcze

8 stycznia (piątek) o 18.00 – ul. Swobody, Skotnicka, Wodna i Kłodnicka