OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019
21 grudnia 2019 Ogłoszenia parafialne

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 16.00
We wtorek, w wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o 6.30. Okazja do spowiedzi według podanego harmonogramu, a w Wigilię tylko do godz. 11.00. Na 23.30 zapraszamy na adwentowe czuwanie, a potem na Mszę św. o północy. Kolekta na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
W środę będziemy się radować Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zaś na 15.30 zapraszamy na kolędowe nieszpory.
W drugie święto Msze św. tylko rano o 8.00, 10.30 i 12.00
W sobotę, w święto św. Młodzianków na Mszę św. o godz. 8.30 zapraszamy rodziny z małymi dziećmi. Po Mszy św. udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa.
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek wieczorem i w piątek rano.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Św. Rodziny.

Oktawa Bożego Narodzenia to także szczególne obchody ku czci świętych:
– czwartek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (poświęcenie owsa)
– piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (poświęcenie wina)
– sobota – święto św. Młodzianków (błogosławieństwo dzieci)

Odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem domów i rodzin odbywają się wg podanego planu. Plan dostępny jest w gablotce, w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii.
W przyszłą niedzielę 29 grudnia na 15.00 zaprosimy na koncert kolęd i pastorałek kończący obchody 35 lecia chóru „Cecylia”.
Już dziś prosimy, aby zaplanować sobie czas na 6 stycznia, kiedy to w święto Objawienia Pańskiego pójdziemy w Orszaku Trzech Króli, aby potem będziemy wspólnie kolędować w Parku Joanny.
W kancelarii parafialnej są jeszcze do nabycia bilety na Betlejem w Spodku, specjalny koncert kolędowy, który będzie miał miejsce 28 grudnia.
Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego – numer podwójny w cenie 10 zł.

Bóg zapłać wszystkim wszelkie wsparcie duchowe i ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii.
Kolekta w drugie święto przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a w niedzielę 29 grudnia na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy świętej gorliwości w kończącym się Adwencie, wzruszającej Wigilii i głębokich przeżyć w święto Narodzenia naszego Zbawiciela. Niech to będzie czas pięknych doświadczeń duchowych, a także odnowienia serdecznych więzi rodzinnych. Niech Wam Pan Bóg błogosławi w te święte dni.