OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023
18 marca 2023 Ogłoszenia parafialne

Czwarta niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest jako Niedziela Radości.

Cieszymy się obfitością Bożych darów, które otrzymujemy w zwłaszcza w sakramentach świętych, a także dostrzeganymi już owocami naszej wielkopostnej pracy nad sobą i bliskością Wielkanocy.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Na 15.45. zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Od poniedziałku do środy będą się odbywały rekolekcje szkolne, dlatego w te trzy dni nie będzie przed południem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wieczorem na 19.00 zapraszamy na godzinną cichą adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Na tej Mszy św. będzie można podjąć zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy do udziału w tym ważnym duchowym dziele.

W przyszłą niedzielę w naszym Domu Parafialnym (salki) będzie się odbywał Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Zapraszamy od 8.30 do 16.30. Szczególnie do swojego stoiska zapraszają nas nasze Dzieci Maryi. Szczegóły na plakatach i na naszych stronach internetowych.

• poniedziałek – uroczystość św. Józefa

• sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Grupy Duszpasterskie:

• Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne

• Dzieci Maryi spotkają się o 9.30

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby archidiecezji. Dziś jeszcze przed kościołem zbiórka na pomoc charytatywną dla Ukrainy. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Prosimy też o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój kościoła. Można je składać u p. Cecylii i w zakrystii.

W następny piątek 31 marca, chcemy przejść Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii, chętnych do niesienia krzyża do poszczególnych stacji prosimy o zapisanie się na listę z tyłu kościoła.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pięknego tygodnia, a także dalszego owocnego przeżywania zbawiennego czasu Wielkiego Postu.