OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022

Czwarta niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest jako Niedziela Radości.

Cieszymy się obfitością Bożych darów, które otrzymujemy w zwłaszcza w sakramentach świętych, a także dostrzeganymi już owocami naszej wielkopostnej pracy nad sobą.

Rozpoczynamy czas naszych świętych wielkopostnych rekolekcji. Naszym przewodnikiem w tym czasie będzie ks. Marcin Wierzbicki, wieloletni duszpasterz młodzieży w naszej archidiecezji, a obecnie wychowawca w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. niedzielnych i w tygodniu aż do środy. Zapraszamy wszystkich naszych parafian.

W poniedziałek o 19.00 dodatkowa konferencja dla młodzieży, na której obowiązkowo powinni być obecni kandydaci do bierzmowania. W tygodniu Msze św. będą o 6.30 i 18.00 (w środę o 17.00). Równolegle będą się odbywały rekolekcje szkolne.

W środę na Mszach św. zostanie zebrana kolekta na cele rekolekcyjne, którą przekażemy ks. Rekolekcjoniście.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Na 15.45. zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W czwartek na 19.00 zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych. Tematem spotkania będą: Średniowieczne ideały życia zakonnego

W I piątek miesiąca, 0 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. O 17.00 okazja do spowiedzi, o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców, a o 19.00 czuwanie modlitewne Lectio Divina.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca.

Grupy Duszpasterskie:

– Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00

– Dzieci Maryi spotkają się na Mszy św. porannej i na wspólnym śniadaniu.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta także na potrzeby naszej parafii.

Prosimy też o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój kościoła. Można je składać u p. Cecylii i p. Gabrieli w zakrystii.

W następny piątek 8 kwietnia, chcemy przejść Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i pięknego tygodnia, a także dalszego owocnego przeżywania zbawiennego czasu Wielkiego Postu.