OGŁOSZENIA PARAFIALNE IX Niedziela Zwykła – 3 czerwiec 2018

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
Na 16.00 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją oktawy Bożego Ciała.

W środę na godz. 8.00 Zapraszamy na Mszę św. naszych seniorów, emerytów i rencistów.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci.
W środę po nabożeństwie eucharystycznym katecheza dorosłych, której tematem będzie… niebo.
W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisujący się powinni podać swój nr PESEL. Koszt uczestnictwa 80 zł od osoby.
W czwartek będzie też czynna Poradnia Życia Rodzinnego od 19.00.
W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W piątek na 19.00 zapraszamy na Godzinę Modlitewną, która będzie naszym spotkaniem ze słowem Bożym.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– wtorek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
– piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Oaza Młodzieżowa uczestniczy w piątek we Mszy św. i spotyka się w Domu parafialnym.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia procesji Bożego Ciała. Dziękujemy strażakom, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo, budującym ołtarze, niosącym baldachim, rodzicom i dzieciom komunijnym, sypiącym kwiaty, wszystkim którzy troszczyli się o przyozdobienie naszego kościoła i którzy odświętnie przybrali swoje domy, panu organiście, służbie liturgicznej i wszystkim dającym świadectwo żywej wiary. Bóg zapłać!

Można nabyć płyty z filmem z koncertu pod tytułem Naszej Matce, który odbył się 6 maja w naszym kościele. Dochód ze sprzedaży płyt będzie w całości przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych koncertu, który już się odbył, jak również kolejnego, planowanego na listopad. Płytę można nabyć w cenie 10 zł.

Jeszcze raz przypominamy o ankietach w związku z planowanymi inwestycjami modernizacji domowego ogrzewania. Można je składać do 8 czerwca w gminie.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego wypoczynku i pomnożenia dóbr duchowych, a potem wielu sił w naszej codzienności.

III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dn. 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br.