OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o wystrój kościoła i o piękno naszej liturgii. Dziękujemy wszystkim trzymającym wartę i czuwającym przy Ciemnicy i Grobie Pańskim, składającym ofiary i pomagającym w pracach przy kościele. Dzięki Wam mogliśmy pięknie przeżyć te najważniejsze w roku dni.

Zapraszamy dziś na 15.45 Nieszpory połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, a potem będzie jeszcze Msza św. o godz. 16.30.

Na Nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy przez cały tydzień o godz. 15.00.

Jutro drugi dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

We wtorek na 19.00 zapraszamy na Katechezę Dorosłych. Będzie to wykład ks. Pawła Czyrnika sędziego Sądu Mertopolitalnego, o sądach w Kościele.

W środę o 17.00 Msza św. w intencjach Grupy Modlitewnej św. o. Pio i spotkanie Grupy w salkach. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

Zapraszamy również do udziału w Eucharystii podczas całej Oktawy Wielkanocnej, która jest jednym wielkim świętem. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

W piątek na 19.00 zapraszamy na Godzinę Modlitewną ze Wspólnotą Dorosłych.

Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Można wpłacać II kwartalną składkę za prenumeratę Gościa Niedzielnego (100 zł).

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w tych dniach na potrzeby parafii i na chrześcijan w Ziemi Świętej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym,
a radość smutnym, rozprasza nienawiść,
usposabia do zgody i ugina potęgi

Tak śpiewaliśmy w Orędziu Paschalnym

Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy Wam wszystkim, by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji do działania. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was żywą wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by stały się domowymi kościołami i świadczyły wszędzie o Jego Zmartwychwstaniu.