OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4.04.2021

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, naszych Parafian i Gości, łączących się z nami na świętej liturgii i na modlitwie. Wszystko to jeszcze w większości za pośrednictwem internetu. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych nadzwyczajnych warunkach zadbali o czystość naszego kościoła i o jego wystrój, zwłaszcza przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu.

Zapraszamy dziś na 15.45 na świąteczne Nieszpory połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, a potem będzie jeszcze Msza św. o godz. 16.30. W tygodniu na Nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 15.00.

Jutro drugi dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

Zapraszamy również do duchowego udziału w Eucharystii podczas całej Oktawy Wielkanocnej, która jest jednym wielkim świętem. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego.

Na stoliku z tyłu kościoła dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, a także nasze gazetki. Można też wpłacać II kwartalną składkę za prenumeratę Gościa Niedzielnego (78 zł).

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w tych dniach, te przekazywane bezpośrednio i te wpłacane na konto naszej parafii. Ofiary składane przy adoracji krzyża i Bożego Grobu przekażemy misjonarzom. Wszystkie bieżące płatności też możemy prowadzić dzięki Waszej ofiarności. Bóg zapłać wszystkim.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

Niech światło Chrystusa

chwalebnie zmartwychwstałego

rozproszy ciemności serca i umysłu! Alleluja!

Niech to wezwanie zachęca nas do radości, do wyjścia z mroku cierpienia, smutku i śmierci. Niech wieść o Zmartwychwstaniu Pana rozjaśnia wszystkie mroczne zakamarki naszego życia. Niech moc Chrystusowego Zmartwychwstania uczyni nas spadkobiercami Jego mocy rozpraszającej zło, obmywającej z grzechu, przywracającej niewinność i wprowadzającej w radość życia wiecznego. Tego życzymy całej parafialnej Wspólnocie.