OGŁOSZENIA PARAFIALNE Święto Chrztu Pańskiego – 7 styczeń 2018
6 stycznia 2018 Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego. Na 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego.
W środę na 18.00 zapraszamy na Katechezę Dorosłych z tematem: Idea ekumenizmu. Od heretyków po braci odłączonych.
W piątek na 19.00 zapraszamy na adoracyjne spotkanie ze Słowem Bożym (Lectio Divina).
W sobotę 13 stycznia po Mszy wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski.

Odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem domów i rodzin odbywają się wg podanego planu. W piątek kończymy duszpasterskie odwiedziny, podczas których błogosławiliśmy domy i rodziny. Dziękujemy za gościnę i za złożone ofiary na potrzeby parafii. Zostaną one przeznaczone szczególnie na pokrycie kosztów remontu dachu kościoła.

Już teraz zapraszamy wszystkich parafian i gości na wykład otwarty dr Jana Przybyła: Jakiej duchowości potrzebuje współczesny chrześcijanin?, który odbędzie się 17 stycznia tj. w środę o 18:00. Dr. Jan Przybył jest profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, historykiem i teologiem, a także znawcą kresów Rzeczpospolitej. Dr. Przybył będzie przewodnikiem naszej parafialnej pielgrzymki na Ukrainę we wrześniu br.
W niedzielę 21 stycznia na koncert kolędowy zaprosi nas Chór Cecylia.
Także w niedzielę 21.01.2018 w naszej parafii odbędzie się kolędowanie misyjne. Chodzimy od domu do domu z Dobrą Nowiną. Chcemy przyjść do każdego kto tylko chce nas przyjąć, dlatego chętnych prosimy o wpisanie się na listę wyłożoną z tyłu Kościoła. W ten sposób nie pominiemy żadnej rodziny i żadnego domu. W tym roku zbieramy pieniądze dla dzieci w Syrii oraz w Libanie, a także słodycze dla dzieci z domu dziecka w Katowicach. Wszystkim już teraz bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do włączenia się w kolędowanie. Zapisy u pani katechetki Karoliny Wyciślik. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
W niedzielę 28 stycznia w naszym kościele zobaczymy Jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola.

Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Można wpłacać za prenumeratę Gościa Niedzielnego. Prenumerata, tak jak w ubiegłym roku 65 zł.
Bóg zapłać wszystkim wszelką pomoc, modlitwę i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii.
Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego, owocnego w dobra duchowe tygodnia.