OGŁOSZENIA PARAFIALNE Święto Miłosierdzia Bożego – 28 kwiecień 2019
27 kwietnia 2019 Ogłoszenia parafialne

Dziś w Drugą Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji.
Na godzinę 16.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
We wtorek na 19.00 zapraszamy na kolejną katechezę dorosłych.
W środę na 8.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych Seniorów emerytów i rencistów, a po Mszy św. na spotkanie przy stole.
Od środy zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, zawsze o 17.30, a w niedziele o 16.00. Grupy Duszpasterskie zachęcamy do przygotowania i poprowadzenia nabożeństw.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna.
W pierwszy czwartek miesiąca nie będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego. Do poradni zaprosimy dopiero w czwartek 23 maja.
W pierwszy piątek miesiąca obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Zachęcamy naszych chorych, aby także w tym dniu skorzystali z posługi naszych szafarzy, a Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. O godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ, o 16.00 Nabożeństwo Majowe, a o 16.30 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Wyjątkowo nie będzie wieczornego czuwania.
W sobotę na 6.30 zapraszamy na Mszę św. Członków Żywego Różańca.
W sobotę na 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich naszych strażaków i ich rodzin w dniu patronalnego święta św. Floriana.
Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną i rozpocznie ona Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

– poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej
– wtorek – Uroczystość św. Wojciecha
– środa – święto św. Józefa Rzemieślnika.
– czwartek – wspomnienie św. Atanazego.
– piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski
– sobota – wspomnienie św. Floriana

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę na Mszy św. o 6.30, a potem na wspólnym śniadaniu.

Przypominamy o II kwartalnej składce za prenumeratę Gościa Niedzielnego.
Prosimy, aby kartki z intencjami na następny tydzień dostarczyć do wtorku.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na Caritas Archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, w szczególności na remont Domu Pogrzebowego.
Wszystkim życzymy trwania w wielkanocnej radości w Dzień Pański i w naszej codzienności.

Rusza II edycja kursu dla dorosłych lektorów słowa Bożego. Zajęcia odbędą się na Wydziale Teologicznym UŚ w każdą sobotę od 18 maja do 8 czerwca br.  Do udziału w kursie zachęcamy przedstawicieli zespołów liturgicznych i różnych wspólnot parafialnych. Kandydat powinien dysponować skierowaniem na kurs podpisanym przez proboszcza parafii zamieszkania. Całość kursu obejmuje 15 godzin zajęć (4 soboty).