OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Chrystusa Króla 20.11.2022

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie archiwum, muzeum i galerii.

Dziś także odpust w katowickiej katedrze i możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Akt poświęcenia odmówimy wspólnie na nieszporach o godz. 16.00.

W poniedziałek o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych ministrantów i ich rodzin z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza. Do służby zostaną przyjęci nasi dzielni kandydaci. Po Mszy św. ministranci zapraszają rodziców na spotkanie przy stole w naszych salkach.

We wtorek na 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chóru Cecylia w dniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje talenty wokalne, aby wstąpili do naszego chóru.

Także we wtorek na godz. 18.50 zapraszamy na kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych. Będzie to wykład wstępny nowego cyklu: Po co zajmować się starymi tekstami? O różnych formach i poziomach w dokumentach Kościoła.

W piątek na 19.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie Lectio Divina.

W sobotę 26 listopada przypada 86 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Mszę św. w intencji budowniczych, fundatorów i parafian odprawimy o godzinie 18.00.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, będzie to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień abstynenckich, które można zadeklarować w Księdze Trzeźwości.

Tych, którzy zapisali się na wyjazd do Pragi, prosimy o wpłatę reszty kwoty, do niedzieli 4 grudnia (za wycieczkę i ewentualną kolację).

Obchody liturgiczne:

– poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP

– wtorek– wspomnienie św. Cecylii

– czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotykają się o 9.30

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii jeszcze w tym tygodniu potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (Różaniec – 91 zł, Głos O. Pio – 84 zł. Do końca listopada zamkniemy listy i złożymy zamówienia.

Wszystkim życzymy radosnej, bogatej w duchowe przeżycia niedzieli i owocnego tygodnia.