OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Chrystusa Króla 21.11.2021

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie archiwum i muzeum.

Dziś także odpust w katowickiej katedrze i możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Akt poświęcenia odmówimy wspólnie na nieszporach o godz. 16.00.

Szczególne zaproszenie na nieszpory kierujemy do ministrantów i ich rodziców. O 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza. Po Mszy św. ministranci zapraszają rodziców na spotkanie przy stole w naszych salkach.

W poniedziałek na 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chóru Cecylia.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

W czwartek po Mszy św. wieczornej nauka dla rodziców i chrzestnych w salkach.

W piątek na 19.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

W piątek 26 listopada przypada 85. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Mszę św. w intencji budowniczych, fundatorów i parafian odprawimy za tydzień w niedzielę o godz. 10.30.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, będzie to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień abstynenckich, które można zadeklarować w Księdze Trzeźwości.

– poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii

– środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotykają się o 9.30

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

Na stoliku z tyłu kościoła są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W zakrystii można jeszcze potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (Różaniec – 70 zł, Głos O. Pio – 54 zł. Do końca listopada zamkniemy listy i złożymy zamówienia.

Wszystkim życzymy radosnej, bogatej w duchowe przeżycia niedzieli i owocnego tygodnia.