OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22.11.2020

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na funkcjonowanie archiwum i muzeum.

Dziś uroczystość Chrystusa Króla, odpust w katowickiej katedrze i możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Akt poświęcenia odmówimy wspólnie na Różańcu dziś o godz. 16.00.

W naszej parafii przeżywamy dziś 84 rocznicę poświęcenia kościoła. Rocznica ta przypada dokładnie w czwartek 26 listopada.

Od poniedziałku do soboty zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 20.30.

Za tydzień w niedzielę początek nowego roku liturgicznego i początek Adwentu, będzie to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień abstynenckich, które można zadeklarować w Księdze Trzeźwości.

Intencje za zmarłych będą przyjmowane już w kancelarii w godzinach jej urzędowania. Prosimy także o potwierdzanie rezerwacji ławek na dwie Msze św. niedzielne. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie, składane przy tej okazji.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (Różaniec – 70 zł, Głos O. Pio – 54 zł. Za tydzień zamkniemy listy i złożymy zamówienia.

Wszystkim życzymy radosnej, świętej niedzieli i owocnego tygodnia, a także zdrowia, pokoju i bezpieczeństwa.