OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

Dziś także odpust w katowickiej katedrze i możliwość uzyskania odpustu zupełnego przez pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Akt poświęcenia odmówimy wspólnie na nieszporach o godz. 16.00.

Okazja do spowiedzi dla dzieci w środę od 16.00.

W czwartek na godz. 18.50 zapraszamy na kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych. Temat: Ateizm, agnostycyzm, panteizm i materializm. Odpowiedź katolicka.

W pierwszy piątek miesiąca o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii. Naszych chorych odwiedzimy raz jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Na 17.00 w piątek zapraszamy do spowiedzi dzieci komunijne, o 18.00 będzie Msza św. w ich intencji. Zaś na 19.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie Lectio Divina.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, będzie to Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień abstynenckich, które można zadeklarować w Księdze Trzeźwości.

Obchody liturgiczne:

– czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotkają się na Mszy św. porannej i potem na wspólnym śniadaniu.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

W piątek 1 grudnia od 16.00 do 18.00 w naszej szkole będzie się odbywał Jarmark Świąteczny. Organizatorzy: uczniowie, nauczyciele i rada Rodziców, serdecznie zapraszają. Msza św. za dzieci komunijne i ich rodziców w tym dniu zostanie odprawiona jak zawsze o 18.00. Tych, którzy zdecydują się na udział w jarmarku zapraszamy na Mszę św. poranną o 6.30.

Na stoliku z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. Cena świecy – 10 zł.

W zakrystii jeszcze do czwartku można potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (Różaniec – 101 zł, Głos O. Pio – 84 zł).

Wszystkim życzymy radosnej, bogatej w duchowe przeżycia niedzieli i owocnego tygodnia.