OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maj 2018

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś dzień piekarskiej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców.
Nabożeństwo Majowe dziś o 16.00.
W tygodniu Nabożeństwa Majowe o 17.30, w środę po Mszy św. szkolnej, w czwartek o 16.00.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna. Przedtem okazja do spowiedzi dla dzieci od 16.00.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja pójdzie tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych stanów ponieśli baldachim – Strażacy, Górnicy, Rolnicy, mężczyźni w strojach regionalnych i Ojcowie dzieci komunijnych. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych.
Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza komunijne dzieci z rodzinami i dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu przypadają też I piątek i I sobota nowego miesiąca.
W Boże Ciało nie będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. O 19.00 czuwanie ze św. Janem Pawłem II.
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

W pierwszą niedzielą czerwca (3.06) odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.

Oaza Młodzieżowa spotyka się na Mszy św. w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Spotkanie Dzieci Maryi na Mszy porannej i na wspólnym śniadaniu.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
– środa – wspomnienie św. Jana Sarkandra
– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
– piątek – wspomnienie św. Justyna

Czcicieli św. O. Pio i wszystkich chętnych, chcących wziąć udział w nocnym czuwaniu z o. Pio w Łagiewnikach z 16 na 17 czerwca, prosimy o zapisy w zakrystii.

W dniach 23-25.06.2018 odbywać się będzie 26 Piesza Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę. Zapisy 7.06 (czwartek) w Domu Katechetycznym po Mszy św. wieczornej. Przy zapisie potrzebny nr PESEL. Wpisowe wyniesie 80. zł. Zapraszamy serdecznie. Mamy nadzieję, że wybiorą się z nami nasi młodzi parafianie. W kościele będzie wyłożona księga intencji, którą zaniesiemy na Jasną Górę. Zachęcamy, aby do niej wpisywać swoje intencje.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.

Intencja Żywego Różańca w nowym miesiącu: za dzieci, aby wzrastały do dojrzałego życia chrześcijańskiego oraz w intencji naszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę.