OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy

4.06.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory.

We wtorek na 18.50 zapraszamy na kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych. Tematem będzie Eucharystia w nauczaniu Soboru Trydenckiego.

W środę o 8.00 Msza św. w intencji naszych Seniorów, Emerytów i Rencistów. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w salkach.

W środę o 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania i świadków. Będzie to próba przed piątkową uroczystością.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o 7.00, 9.00 i 16.30. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja pójdzie tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych stanów ponieśli baldachim – Strażacy, Górnicy, Rolnicy i Ojcowie dzieci komunijnych. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.

Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza komunijne dzieci z rodzinami i dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

Dekretem ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa, udzielona została dyspensa od obowiązku zachowania postu piątkowego w dniu 9 czerwca. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy ks. arcybiskup zaprasza do modlitwy w intencjach, które powierza Bogu Ojciec Święty.

W piątek na uroczystej Mszy świętej o 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

Grupy duszpasterskie:

Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego

– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę po Dolnym Śląsku w sobotę 17 czerwca. Bliższe informacje na stronie internetowej i na kartkach z tyłu kościoła.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.