OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwiec 2018

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Na 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
Jutro na Jasnej Górze Msza św. w int. parafian w kaplicy Matki Bożej o 15.30.
Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki 18.30 -19.30 i w piątki 7.00 – 8.00
Rodzicom, którzy wysyłają dzieci na kolonie i obozy letnie zalecamy, by do kierownictwa skierowali pisemne żądanie, aby ich dzieci mogły spełniać praktyki religijne, a przede wszystkim uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.
W dniach od 30 czerwca do 29 lipca podczas urlopu proboszcza, administratorem parafii będzie ks. Sebastian Heliosz.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– czwartek – wspomnienie św. Ireneusza
– piątek – Uroczystość świętych Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.

Grupy duszpasterskie:
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Prosimy o uzupełnienie wpłat za III kwartał prenumeraty Gościa Niedzielnego.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii.
Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Wszystkim życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i dobrego, pomyślnego tygodnia, wypoczywającym udanych wakacji.

Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w sobotę 6 lipca br. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30 w bazylice jasnogórskiej. Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowia i chorych. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przejazd z Katowic; zapisy w sekretariacie pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
Osoby bezrobotne, zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji mogą skorzystać z oferty katowickiej firmy Keystone Consulting, która proponuje mieszkańcom Śląska pomoc w znalezieniu zatrudnienia, płatne staże i bezpłatne szkolenia. Więcej informacji na ulotce przy wyjściu z kościoła.