OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2.06.2019
1 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, w szczególności na remont kurii i katedry.
Zapraszamy dziś na 16.00 na Nieszpory połączone z Nowenną do Ducha Świętego.
W tygodniu Nowennę będziemy odmawiać zawsze po Mszy św. wieczornej.
W poniedziałek na 19.00 zapraszamy na zebranie Radę Parafialną.
W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych Seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. spotkanie i poczęstunek w Domu Katechetycznym.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna. Przedtem okazja do spowiedzi dla dzieci od 16.00.
W tym tygodniu przypadają też I czwartek i I piątek nowego miesiąca.
We czwartek po Mszy wieczornej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. O 19.00 czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na nie wszystkich a w szczególności kandydatów do bierzmowania i ich rodziców,
W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.
W przyszłą niedzielę pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do katowickiej katedry. A w Piekarach na pielgrzymce zgromadzą się niesłyszący.

Oaza Młodzieżowa spotyka się na Mszy św. w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Spotkanie Dzieci Maryi na Mszy porannej i na wspólnym śniadaniu.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy
– środa – wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.
– sobota – wspomnienie św. Jadwigi królowej.
– niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Czcicieli św. O. Pio i wszystkich chętnych, chcących wziąć udział w nocnym czuwaniu z o. Pio w Łagiewnikach z 15 na 16 czerwca, prosimy o zapisy w zakrystii.
Ostatni w tym roku szkolnym dzień skupienia dla nauczycieli odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca o godz. 18.00 w parafii Cyryla i Metodego. Po Mszy Św. spotkanie na w domu katechetycznym.
W dniach 23-25.06.2018 odbywać się będzie 26 Piesza Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę. Zapisy 5.06 (środa) w Domu Katechetycznym po Mszy św. wieczornej. Przy zapisie potrzebny nr PESEL. Wpisowe wyniesie 80. zł. Zapraszamy serdecznie. Mamy nadzieję, że wybiorą się z nami nasi młodzi parafianie. W kościele będzie wyłożona księga intencji, którą zaniesiemy na Jasną Górę. Zachęcamy, aby do niej wpisywać swoje intencje.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie.
W Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich magisterskich studiach teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).