OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Wszystkich Świętych – 1.11.2020

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na Różaniec za zmarłych zalecanych o 16.00 i Mszę św. za zmarłych zalecanych o godz. 16.30

W tygodniu Różaniec za zmarłych zalecanych o 17.30.

W Dzień Zaduszny odprawimy Mszę św. za zmarłych zalecanych o godz. 8.00.

Decyzją rządu w dniach od 31.10 do 2.11 cmentarze pozostają zamknięte.

Zachęcamy wiernych do uzyskiwania odpustu za zmarłych od południa Uroczystości Wszystkich Świętych przez nawiedzenie kościoła i zwykłe warunki odpustu. Dekretem Penitencjarii Apostolskiej w tym roku rozszerzono możliwość uzyskiwania odpustu za zmarłych na cały miesiąc. Dekret ten jest dostępny na naszej stronie internetowej.

We wtorek poranna Msza św. będzie o godz. 8.00 (nie będzie Mszy o 6.30).

W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych seniorów, emerytów i rencistów.

W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.

W pierwszy piątek nowego miesiąca Msza św. o godz. 6.30 w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 8.00 planowane są odwiedziny chorych. Można ich zgłaszać w zakrystii. Msza św. o godz. 18.00 w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

– poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

– środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza

Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki.

Intencje mszalne jubileuszowe na przyszły rok są przyjmowane w godzinach urzędowania kancelarii.

Bóg zapłać wszystkim za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej parafii, a także za te dokonywane przelewami na konto parafii. Za tydzień kolekta na renowację katowickiej katedry.

Wszystkim życzymy radosnej i świętej niedzieli, głębokich duchowych przeżyć, pokoju, bezpieczeństwa i zdrowia.