OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9.06.2019
8 czerwca 2019 Ogłoszenia parafialne

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
Na 16.00 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. w kościele próba przed bierzmowaniem. Zapraszamy wszystkich kandydatów i w miarę możliwości ich świadków.
W czwartek przypada Dzień Fatimski dlatego po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski i procesję.
W piątek na Mszę św. o 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii. O 19.00 Godzina Modlitewna Lectio Divina.
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Świętej, a na Mszy św. o godz. 16.30 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
środa – wspomnienie bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka
czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.
Oaza Młodzieżowa rozpoczyna swoje spotkanie na Mszy św. wieczornej w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi mają swoje ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym w sobotę o godz. 9.30.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wydział Teologiczny. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, na dokończenie prowadzonych prac remontowych. W tym tygodniu oddamy do użytku Dom Pogrzebowy. Nie będzie jeszcze ukończona cała elewacja, ale wnętrze, wejście i chłodnia powinny być gotowe. Tak obiecują wykonawcy.

Chcemy też oddać do użytku kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu przy wejściu do kościoła. Jeśli ks. biskup Grzegorz zgodzi się, poprosimy go o poświęcenie kaplicy w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy za intencje mszalne przekazane dla ks. Sebastiana. Na ten miesiąc jest już zaopatrzony. Są jeszcze wolne intencje w czerwcu i w lipcu. Można też zamawiać intencje tzw. wakacyjne. Księża sprawujący Msze św. na urlopach będą je odprawiali w różnych miejscach poza parafią. Mogą to być intencje zamówione na konkretny dzień.

Wyjazd na nocne czuwanie do Łagiewnik w sobotę o godz. 18.00.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia.