OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkanocna – 29 kwiecień 2018

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę Domu Rekolekcyjo-Pielgrzymkowego Nazaret w Piekarach Śląskich.
Dziękujemy diakonowi Maciejowi za prawie trzymiesięczną posługę w naszej parafii. Po tym stażu duszpasterskim rozpocznie on bezpośrednie przygotowania do święceń prezbiteratu, które przyjmie w sobotę 12 maja w katowickiej katedrze. Polecamy go modlitwie wszystkich parafian, zwłaszcza podczas tygodniowych rekolekcji przed święceniami.

Od wtorku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na nie codziennie na godz. 17.30, w środy po Mszy św. szkolnej, a w niedziele o 16.00. Grupy Duszpasterskie zachęcamy do przygotowania poszczególnych nabożeństw.
W środę Msza św. poranna o godz. 8.00 w intencji naszych Seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. spotkanie w salkach.
W środę od 16.00 spowiedź dzieci.
W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i o 16.30. Nabożeństwo majowe o 16.00. W tym dniu nie będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.
W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania. Zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich parafian, a zwłaszcza strażaków i ich rodziny. W ich intencji zostanie też odprawiona ta Msza św. w dniu patronalnego święta św. Floriana.

W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.

W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Od 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci po pierwszej komunii. O 19.00 wieczorne czuwanie ze św. Janem Pawłem II.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– wtorek – święto św. Józefa rzemieślnika.
– środa – wspomnienie św. Atanazego
– czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski
– piątek – wspomnienie św. Floriana

Grupy duszpasterskie:
Wspólnota Dorosłych zaprasza w poniedziałek na Msze św. wieczorną i na spotkanie formacyjne.
Oaza Młodzieżowa rozpoczyna swoje spotkanie na Mszy św. wieczornej w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę na Mszy św. porannej i na wspólnym śniadaniu.

Prosimy o dostarczenie do środy 2 maja intencji Mszy świętych zamówionych do 13 maja br.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na budowę domu Nazaret w Piekarach Śląskich.

Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, podobnie w uroczystość 3 maja.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia.
Intencja Żywego Różańca: w intencji dzieci, które przyjmą pierwszą Komunię Świętą i ich rodziców, oraz w intencji młodzieży przyjmującej sakrament Bierzmowania.