OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwiecień 2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Rozpoczynamy dziś Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Plan dostępny jest na stronie internetowej i został też umieszczony w gazetkach. Serdecznie zapraszamy. Naszym rekolekcjonistą jest ks. Ryszard Stankiewicz, salwatorianin z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.
Zapraszamy dziś na 15.45 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W środę, na zakończenie rekolekcji, kolekta przeznaczona będzie na cele rekolekcyjne i przekazana ks. Ryszardowi.
W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. Pójdziemy ulicami Paniówek zaczynając, jak co roku, od skrzyżowania ul. Powstańców Śl. z ul. Zabrską.
W sobotę po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec fatimski.
Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia palm. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 10.30. O 10.20 z Parku Joanny wyruszymy procesją z palmami. W tym dniu młodzież naszej archidiecezji gromadzi się katowickiej katedrze.
W przyszłą niedzielę 14 kwietnia na godz. 17.30 serdecznie zapraszamy na przedstawienie teatralno – muzyczne pt. Życie albo śmierć, przygotowane przez Młodzież Stowarzyszenia Uśmiech z Mikołowa.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi zapraszają w sobotę na godz. 9.30.

Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu, rekolekcji parafialnych i Triduum Paschalnego dla nas oraz w intencji rozpoczętych przygotowań do Triduum Paschalnego.
W najbliższym tygodniu mamy wiele wolnych intencji mszalnych.
Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta także na potrzeby naszej parafii.
Intencja Żywego Różańca: Za naszych chorych i cierpiących o umocnienie ciała i ducha.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, i pięknego tygodnia.

PLAN REKOLEKCJI

Zapraszamy do udziału codziennie we Mszy św. począwszy od niedzieli. Podczas każdej Eucharystii głoszone będą nauki, które stanowić będą czterodniowy cykl. Bardzo ważne jest, aby wysłuchać wszystkich tych nauk. Dlatego zachęcamy, żeby już teraz zaplanować sobie czas na dni rekolekcji. Msze święte poranne w poniedziałek, wtorek i środę sprawowane będą o godz. 8.00. Wieczorne o 18.00 (środa o 17.00).
Tematy nauk:
Niedziela: Wypuścić kamienie z rąk
Poniedziałek: Ekologia serca
Wtorek: Tajemnica Krzyża
Środa: Przy Jezusie z Maryją
Młodzież zapraszamy dziś na godz. 17.30 na naukę pt. I wszystko się może zdarzyć. Do udziału w tym spotkaniu zobowiązujemy szczególnie kandydatów do bierzmowania.
W poniedziałek i wtorek na 19.00 zapraszamy na Lectio Divina z księgą proroka Nehemiasza. Omówienie poszczególnych elementów LD czyli lectio, meditatio, oratio, contemplatio i czas adoracji przed Najświętszym Sakramentem.
Podczas rekolekcji zapraszamy też do sakramentu pokuty na godzinę przed każdą Mszą św.
Od poniedziałku do środy odbywać się będą także REKOLEKCJE SZKOLNE wg planu:
o 9.30 klasy I-III
o 10.45 klasy IV-VII
o 12.30 klasy VIII i III Gimnazjum
W środę Msza św. dla wszystkich uczniów o godz. 10.00.