OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś dzień piekarskiej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców.
Nabożeństwo Majowe dziś o 16.00.
W tygodniu Nabożeństwa Majowe o 17.30.
W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy Dni Krzyżowe z modlitwą o urodzaje. W poniedziałek o 7.30 spotkamy się na nabożeństwie przy krzyżu na ul. Dworskiej (obok przedszkola), we wtorek po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo przy krzyżu misyjnym przed kościołem, w środę po Mszy porannej pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Swobody.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna.
Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego – w piątek podczas Nabożeństwa Majowego, a w sobotę po Mszy św. wieczornej.
W piątek na 19.00 zapraszamy na Godzinę Modlitewną – Lectio Divina.

W pierwszą niedzielę czerwca (2.06) odbędzie się doroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich.
W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Zambii, ks. Waldemara Potrapeluka, który będzie nam głosił słowo, a po Mszach św. przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc dla jego misji w Nabwalyi.

W przyszły poniedziałek (3 czerwca) odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

Grupy duszpasterskie:
Oaza Młodzieżowa spotyka się na Mszy św. w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Spotkanie Dzieci Maryi na Mszy porannej i na wspólnym śniadaniu.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
– czwartek – wspomnienie św. Jana Sarkandra
– piątek – święto Nawiedzenia NMP.
– sobota – wspomnienie św. Justyna
– niedziela 2 czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Czcicieli św. O. Pio i wszystkich chętnych, chcących wziąć udział w nocnym czuwaniu z o. Pio w Łagiewnikach z 15 na 16 czerwca, prosimy o zapisy w zakrystii.
W dniach 22-24.06.2019 odbywać się będzie 26 Piesza Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę. Zapisy 5.06 (środa) w Domu Katechetycznym po Mszy św. wieczornej. Przy zapisie potrzebny nr PESEL. Zapraszamy serdecznie. Mamy nadzieję, że wybiorą się z nami nasi młodzi parafianie. W kościele będzie wyłożona księga intencji, którą zaniesiemy na Jasną Górę. Zachęcamy, aby do niej wpisywać swoje intencje.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, a konkretnie na prace związane z odnowieniem kurii i katedry.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.