OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła – 11 luty 2018

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Witamy w naszej wspólnocie diakona Macieja Niesporka, który przez prawie trzy miesiące będzie u nas przeżywał swój staż duszpasterski. Polecamy go życzliwemu przyjęciu przez wszystkich parafian i życzymy mu w Paniówkach samych pięknych doświadczeń.
Dziś rozpoczynamy tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo przygotowujące nas do przeżywania Wielkiego Postu. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś, aż do Mszy św. wieczornej, a także jutro po Mszy św. w int. chorych i we wtorek od Mszy św. porannej, aż do 18.00.
Dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i danie o tym świadectwa przez wpis w Księdze Trzeźwościowej.
W poniedziałek zapraszamy naszych chorych na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której udzielimy sakramentu chorych.
Na 19.00 w poniedziałek zapraszam młodzież na pierwsze spotkanie w ramach kursu przygotowania do małżeństwa. Zaproszenie kierujemy szczególnie do tych, którzy w ubiegłym roku przyjęli sakrament bierzmowania.
W środę 14 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Na Mszach świętych przyjmiemy znak posypania głów popiołem, aby w ten sposób dać wyraz naszej postawie i dziełom pokutnym podejmowanym w tym szczególnym czasie. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, o 17.00 i dodatkowo o 19.00. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.
W środę o 18.00 w Domu Parafialnym kolejna katecheza dorosłych, tym razem tematem będzie symbolika krzyża.
O 17.15 w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a wieczorem o 19.00 czuwanie modlitewne ze Wspólnotą Dorosłych.
Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali od niedzieli 25 lutego do środy 28 lutego.
W Wielkim Poście po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii. W tym roku przypada setna rocznica stygmatów o. Pio i 50. rocznica jego śmierci.
Wyjazd na dzień skupienia Grup Modlitewnych św. O. Pio w najbliższą sobotę o godz. 9.00 spod Domu Parafialnego.
Grupy duszpasterskie:
Oaza spotyka się na Mszy św. wieczornej w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30
Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a także dobrego rozpoczęcia zbawiennego czasu Wielkiego Postu.
Informacja o planowanym remoncie dachu naszego kościoła. Kiedy tylko otrzymamy zgodę wydziału finansowego kurii, rozpoczniemy bardzo konkretne działania zmierzające ku wykonaniu tej wielkiej inwestycji. Przygotowany już został projekt i wstępny kosztorys. Całość inwestycji ma nas kosztować ok. 600 tys. złotych. Prace przy kościele rozpoczną się po uroczystości pierwszej komunii św., a więc w połowie maja. Jak najprędzej chcemy jednak dokonać zakupu materiałów, ze względu na stale wzrastające ceny. Polecamy tę sprawę modlitewnej trosce wszystkich parafian i prosimy o podjęcie także finansowej odpowiedzialności, oczywiście wg możliwości naszych rodzin. Ofiary można składać w kościele, kiedy kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, a także przelewem na konto parafii. Nr konta dostępny jest na stronie internetowej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
Więcej szczegółów zostanie przekazanych na zebraniu Rady Parafialnej, które odbędzie się w środę 21 lutego o 19.00.