OGŁOSZENIA PARAFIALNE VIII Niedziela Zwykła – 3 marzec 2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Dziś rozpoczynamy tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo przygotowujące nas do przeżywania Wielkiego Postu. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dziś od. 13.00 aż do Mszy św. wieczornej, a także jutro i we wtorek od Mszy św. porannej, aż do 18.00.
Dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i danie o tym świadectwa przez wpis w Księdze Trzeźwościowej.

W poniedziałek na Mszę św. o 18.00, a potem na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

We wtorek o 19.00 w Domu Parafialnym kolejna katecheza dorosłych. Podsumowanie semestru.

W środę 6 marca rozpoczyna się Wielki Post. Na Mszach świętych przyjmiemy znak posypania głów popiołem, aby w ten sposób dać wyraz naszej postawie i dziełom pokutnym podejmowanym w tym szczególnym czasie. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, o 17.00 i dodatkowo o 19.00. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia.
Msza św. o 8.00 będzie sprawowana w intencji naszych seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. wyjątkowo nie będzie spotkania przy stole.
W środę na 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich, a wieczorem o 19.00 czuwanie modlitewne Lectio Divina.

Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali od niedzieli 7 kwietnia do środy 10 kwietnia.

W Wielkim Poście po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.

Wyjazd na dzień skupienia Grup Modlitewnych św. O. Pio w najbliższą sobotę o godz. 8.00 spod Domu Parafialnego.

Oaza spotyka się na Mszy św. wieczornej w piątek.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotkają się w sobotę 0 9.30
Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a także dobrego rozpoczęcia zbawiennego czasu Wielkiego Postu.

Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 11 marca o 19.00 na probostwie.