OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020

Przeżywamy dziś nasz parafialny odpust ku czci św. Urbana. Niestety zaproszony kaznodzieja nie mógł przybyć z powodu ograniczeń obowiązujących w stanie epidemii. Nie będzie też procesji i odpustowych nieszporów.

Dzisiaj w katowickiej katedrze Msza św. w intencji małżonków jubilatów.

Przypominamy, że zarządzeniem ks. Arcybiskupa, możliwy jest udział wiernych we Mszy św. na następujących zasadach.

nadal obowiązuje dyspensa od obowiązkowego udziału w Mszy św. niedzielnej.

– ze względu na powierzchnię naszego kościoła, jednorazowo we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 34 osoby. Dlatego trzymamy się zasady, że uczestniczą przede wszystkim osoby związane z przyjętą intencją Mszy św.

– na ławkach w kościele, białymi kartkami wyznaczone są miejsca, przy których obecni mogą usiąść podczas Mszy św., aby zachować odpowiedni dystans od siebie nawzajem.

– uczestniczący we Mszy św. przepisowo powinni mieć zasłonięte usta i nos.

w odniesieniu do sposobu przyjmowania Komunii św. obowiązują przepisy wydane w poprzednich zarządzeniach.

Do przeżywania nabożeństw majowych i nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, zapraszamy codziennie po Różańcu wieczornym, na którym jednoczymy się za pośrednictwem internetu o godz. 20.30.

Dzieci, które mają przyjąć I Komunię św. w najbliższą sobotę, wraz z rodzicami zapraszamy do kościoła w piątek na godz. 17.00. To będzie także okazja do ich pierwszej spowiedzi.

– wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri

– piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

– sobota – wspomnienie św. Jana Sarkandra

– niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Na ławce w przedsionku kościoła dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego. Należność za zakup można wrzucać przez opisane otwory w drzwiach prowadzących na chór. Jeżeli ktoś rezygnuje z formy kwartalnej prenumeraty Gościa Niedzielnego, prosimy o taką informację.

Bóg zapłać za pamięć i wszelkie ofiary, przekazywane na potrzeby naszej parafii w tym trudnym czasie.

Za tydzień kolekta zebrana w kościele, będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Wszystkim Wam życzymy radosnego przeżycia naszego odpustu, a także dobrego tygodnia przeżytego w zdrowiu, bezpieczeństwie i pokoju.