OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła – 21.06.2020

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory.

Dobiega końca rok katechetyczny i szkolny. W obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego nie zapraszamy naszych dzieci i młodzieży na uroczystą Mszę św., jednak w naszych modlitwach dziękczynnych pamiętajmy o uczniach, nauczycielach i pracownikach szkoły w tym trudnym roku szkolnym, który już jest za nami.

Ostatecznie ukończony został system wentylacji naszego kościoła. Dziękujemy p. Marcinowi Noconiowi za opracowanie projektu i wykonanie całości. Obecnie dzięki czerpniom rozmieszczonym w ścianach i kanałom wentylacyjnym wyprowadzonym do wieży, a także dzięki wentylatorom i ustawionemu programowi, system w ciągu godziny jest w stanie kilkakrotnie wymienić powietrze w przestrzeni kościoła. Urządzenia będą pracowały w nocy, a także (dzięki wyciszeniu) przed i podczas Mszy świętych w niedziele i w gorące dni podczas Mszy wieczornych. Nie jest to klimatyzacja, ale zapewni komfort oddychania świeżym powietrzem. Koszt wszystkich materiałów i urządzeń wyniósł 17700 zł.

W poniedziałek, z udziałem p. prof. Juliana Gembalskiego, zostanie dokonany odbiór wyremontowanych organów. W następną niedzielę poinformujemy o ostatecznym koszcie tej inwestycji.

Naszym parafianom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiarność na rzecz tych koniecznych wydatków.

Jak już informowaliśmy nie organizujemy w tym roku parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę. Z prywatnej inicjatywy w drogę wybierają się tylko przedstawiciele naszej wspólnoty. Jednak w dniach, kiedy zazwyczaj pielgrzymowaliśmy, tzn. w sobotę, niedzielę i poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 20.30 odmówimy wspólnie Różaniec, a o 21.00 odśpiewamy Apel Jasnogórski. Ponadto w sobotę o 6.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich biorących udział w naszych dotychczasowych pielgrzymkach.

W dniach od 1 do 30 lipca podczas urlopu proboszcza, administratorem parafii będzie ks. Sebastian Heliosz.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa– Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

Prosimy o wpłaty za III kwartał prenumeraty Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień kolekta także na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i dobrego, pomyślnego tygodnia, wypoczywającym udanych wakacji.