OGŁOSZENIA PARAFIALNE XIII Niedziela Zwykła – 28.06.2020

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Dzisiaj od 15.00 można obejrzeć, co zrobiono w naszym Domu Parafialnym. Zapraszamy do złożenia takiej wizyty. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły na wykonanie potrzebnych tam prac. Bóg zapłać wszystkim sponsorom, w większości są nimi parafianie, składający ofiary.

Na 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

W poniedziałek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbierana jest kolekta, przeznaczona na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze.

W środę Msza św. poranna o godz. 8.00 sprawowana będzie w intencji naszych Seniorów.

Okazja do spowiedzi szczególnie dla dzieci w środę od 16.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.

W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 możliwość odwiedzin chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii z podaniem numeru telefonu. Zalecamy roztropność, ze względu na to, że nasi chorzy są najbardziej narażeni na infekcję i jej skutki. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

– piątek – święto św. Tomasza, Apostoła.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

W poniedziałek Pan Profesor Julian Gembalski dokonał odbioru naszych organ po remoncie. Gratulował nam tak wspaniale odnowionego instrumentu. Spisany został stosowny protokół z udzieleniem gwarancji wykonawcy – firmy Kamerton. Całość inwestycji ostatecznie wyniesie 87 100 zł. Część należności została już przelana, część przelejemy na poczet nowych faktur. Na koncie parafialnym mamy zabezpieczoną odpowiednią sumę, tak więc nie będzie z tym związanych żadnych długów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom – naszym parafianom za wielką hojność.

Prosimy o uzupełnienie wpłat za III kwartał prenumeraty Gościa Niedzielnego.

Kancelaria parafialna podczas wakacji jest czynna w poniedziałki 18.30-19.30 i w piątki 7.00 – 8.00

Jeszcze dziś i jutro można przekazać intencje Mszy św. które proboszcz odprawi podczas urlopu. Ks. Sebastian będzie przyjmował następne.

Wszystkim życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i dobrego, pomyślnego tygodnia, wypoczywającym udanych wakacji.

W naszej gazetce znajdziemy ważne informacje Gabinetu Weterynaryjnego o obowiązkowych szczepieniach psów przeciw wściekliźnie.