OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII Niedziela Zwykła 1.08.2021
31 lipca 2021 Ogłoszenia parafialne

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Na niedzielne nieszpory zapraszamy dziś na 16.00

Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wyrzeczenia abstynencji. Swoje zobowiązanie można wpisać do Księgi Trzeźwości.

W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji naszych seniorów, emerytów i rencistów.

W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.

W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W piątek spowiedź od godz. 17.00.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

– piątek – święto Przemienienia Pańskiego

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej archikatedry.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego wypoczynku i pomnożenia dóbr duchowych, a potem pomyślności na powszednie dni.