OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022
30 lipca 2022 Ogłoszenia parafialne

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na renowację katedry.

Na niedzielne nieszpory zapraszamy dziś na 16.00

Jutro rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wyrzeczenia abstynencji. Swoje zobowiązanie można wpisać do Księgi Trzeźwości.

We wtorek przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można zyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji naszych Seniorów, emerytów i rencistów.

W tym tygodniu przypadają też I czwartek, I piątek i I sobota nowego miesiąca.

W piątek o 6.30 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych, prosimy ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

W piątek spowiedź od godz. 17.00.

W sobotę o 6.30 Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca, a także w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. Różaniec.

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori

– czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

– sobota – święto Przemienienia Pańskiego

Zapraszamy wszystkich na wycieczkę do Łodzi i niedawno otwartego orientarium. Wyjazd ma charakter edukacyjno-rekreacyjny. W czasie zwiedzania zoo towarzyszyć na będzie przewodnik – opiekun zwierząt, który podzieli się z nami swoją wiedzą biologiczną i pokaże niedostępne dla zwykłych zwiedzających miejsca. Jak czas pozwoli zobaczymy też kilka atrakcji w samej Łodzi. Zapraszamy do zapisów w zakrystii, kancelarii i u ks. Sebastiana. W czasie zapisów prosimy podać imię i nazwisko uczestnika wycieczki i zapłacić całą kwotę za wyjazd. Bliższe informacje przy zapisach lub u organizatora.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na renowację katedry. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, owocnego wypoczynku i pomnożenia dóbr duchowych, a potem pomyślności na powszednie dni.