OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2019

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 16.00

W przyszłą niedzielę Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w katowickiej katedrze.
Od 1 września w każdą niedzielę w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. o godz. 12.00.

Grupy duszpasterskie.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00
W naszej parafii zostanie utworzony Krąg Rodzin Domowego Kościoła (tzw. Oaza Rodzin). Jeszcze dwie rodziny mogą do łączyć do tego kręgu. Zapraszamy.

Obchody liturgiczne:
– poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej.
– wtorek – wspomnienie św. Moniki
– środa – wspomnienie św. Augustyna
– czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji z przeznaczeniem na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego.
Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko Multimedialne Rapsodia Śląska, 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100. Rocznicy Wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję a na scenie pojawią się tacy artyści jak Monika Brodka, Marcin Wyrostek, Miuosh (Miłosz), Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki. 

Wójt Gminy Gierałtowice, Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach  oraz sołectwo Chudów serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznych Dożynkach Gminnych, które odbędą się 7 września 2019 r. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Gierałtowice na Mszę św. dożynkową o  godzinie 13:00 w kościele parafialnym w Chudowie następnie przejście  uroczystym korowodem na boisko LKS Gwiazda Chudów gdzie odbywać się będzie część artystyczna Dożynek.
Szczegóły na plakatach.