OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne na godz. 16.00

W środę o 17.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy w szczególności uczniów szkoły podstawowej.

W piątek o 19.00 w domu katechetycznym spotkanie uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch. To ważne spotkanie informacyjne na tydzień przed naszym wyjazdem.

Ze względu na to spotkanie i samą pielgrzymkę, nasze modlitewne piątkowe wieczory wznowimy od października, jeśli pozwoli na to aktualna sytuacja.

W sobotę na Mszy św. o 15.00 chcemy podziękować Panu Bogu za tego roczne żniwa i zbiory. Zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności rolników, działkowców, sadowników, ogrodników i pszczelarzy.

Grupy Duszpasterskie:

Wspólnota Dorosłych zaprasza ma Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00, a potem na spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach Wspólnoty. Każdy może dołączyć na każdym etapie. Spotykamy się raz na trzy tygodnie w poniedziałkowy wieczór, aby wspólnie spotykać się ze Słowem Bożym i pogłębiać swoje życie duchowe. W tym roku będziemy chcieli bliżej poznać Starotestamentową Księgę Pieśni nad Pieśniami, a następnie Księgę Apokalipsy.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Obchody liturgiczne:

– środa – Święto Narodzenia NMP.

– niedziela – Uroczystość NMP Piekarskiej

Jak już wszystkim wiadomo, w naszym kościele objawiła się słabość mosiężnego łańcucha i jeden z żyrandoli spadł na ławki podczas operacji wymiany żarówek. Po tym incydencie natychmiast zabezpieczone zostały miejsca pod żyrandolami, a potem wszystkie je zdjęto. Ze względu na trudność i koszt prześwietlenia mosiężnych elementów zawieszenia, które są złożone z odlewów, całe zawieszenie musi zostać wymienione na stalowe (na końcu łańcuch stalowy powlekany mosiądzem). Przy okazji wszystkie żyrandole zostaną poddane renowacji. Firma zajmująca się tym wzięła już dwa pierwsze i sukcesywnie będzie podejmowała następne. Tak też, kolejno, będą wracały do naszego kościoła. Pamiętajmy, że w tym roku dokonujemy też wymiany źródła ciepła w kościele.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby archidiecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na aktualne potrzeby naszej parafii. Także za tydzień, przed kościołem, zarządzona przez ks. Arcybiskupa zbiórka na pomoc dla cierpiącego ludu Afganistanu.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i ofiarę materialną.

Wszystkim życzymy radosnej i błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia.