OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopad 2018

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.
Zapraszamy dziś na Różaniec za zmarłych zalecanych o 16.00. W tygodniu jeszcze do czwartku Różaniec za zmarłych o 17.30.
We wtorek o 19.00 kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych. Zapraszamy.
W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie przy stole naszych seniorów, emerytów i rencistów.
W przyszłą niedzielę obchodzone będzie państwowe święto 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Na 10.30 zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w intencji Ojczyzny.

– piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego
Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi zapraszają o 9.30.

Zwyczajem lat poprzednich można rezerwować miejsca w ławkach na dwie niedzielne Msze św. Można to zrobić w kancelarii, albo w zakrystii podając dokładne dane: imię, nazwisko i koniecznie nr ławki.
Intencje mszalne za zmarłych na przyszły rok są przyjmowane w godzinach urzędowania kancelarii.

Bóg zapłać wszystkim za ofiary na renowację katowickiej katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, dobrego wypoczynku i pomyślnego tygodnia.

W związku ze stale rosnącymi kosztami utrzymania cmentarza podniesione zostaną opłaty za rezerwację grobów. Do 2021 roku przyjmowaliśmy opłatę 10 zł za rok rezerwacji, ale sama cena wywozu jednego kontenera śmieci wzrosła już do 107,94 zł. Do tego dochodzą rosnące ceny za wodę i prąd (w kaplicy pogrzebowej). Miesięcznie rachunki wynoszą w sumie od 800 do 1000 zł, a w okolicach świąt wzrastają niemal dwukrotnie, jeszcze więcej na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Rada Parafialna na poprzednim zebraniu uznała więc potrzebę takiej podwyżki. Zakładając, że ceny nadal będą rosły:
– za lata 2022 – 2025 będziemy pobierali opłatę 20 zł za rok rezerwacji.
– za lata 2026 – 2031 – 25 zł za rok rezerwacji.