OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

Na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Dziś odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Zapraszamy do skorzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych.

W związku z nowym zarządzeniem ks. Arcybiskupa, możliwy jest udział wiernych we Mszy św. na następujących zasadach:

nadal obowiązuje dyspensa od obowiązkowego udziału w Mszy św. niedzielnej (w tym względzie zmiany następują dopiero od 6 czerwca).

nie ma już ograniczeń co do liczby uczestników Mszy św. Nadal jednak obowiązują maseczki ochronne i zachowanie bezpiecznej odległości od siebie nawzajem.

w odniesieniu do sposobu przyjmowania Komunii św. obowiązują przepisy wydane w poprzednich zarządzeniach.

W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.

W środę na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. naszych seniorów, emerytów i rencistów.

W czwartek o 18.45 w kościele nauka dla rodziców i chrzestnych.

Poradnia Życia Rodzinnego po telefonicznym umówieniu się.

W pierwszy piątek miesiąca o 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii. Przy zapisie prosimy podać nr telefonu.

Na godz. 19.00 w piątek zapraszamy na czuwanie modlitewne – Lectio Divina.

W pierwszą sobotę miesiąca o 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Żywego Różańca.

Dzieci, które mają przyjąć I Komunię św. w najbliższą niedzielę, wraz z rodzicami zapraszamy do kościoła w piątek na godz. 16.30. To będzie także okazja do ich pierwszej spowiedzi.

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.

środa – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Czasopisma są dostępne w kościele.

Bóg zapłać za pamięć i wszelkie ofiary, przekazywane na potrzeby naszej parafii w tym trudnym czasie. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na potrzeby archidiecezji.

Za tydzień kolekta zebrana w kościele, będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

Wszystkim Wam życzymy doświadczenia bogactwa darów Ducha Świętego, a także pięknego tygodnia przeżytego w zdrowiu, bezpieczeństwie i pokoju.