OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zmartwychwstanie Pańskie – 21 kwiecień 2019

Wielkie Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o wystrój kościoła i o piękno naszej liturgii. Dziękujemy naszemu chórowi, strażakom i górnikom trzymającym wartę przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Składającym ofiary i pomagającym w pracach przy kościele. Dzięki Wam mogliśmy tak wspaniale i pięknie przeżyć te najważniejsze w roku dni.
Zapraszamy dziś na 15.45 uroczyste Nieszpory połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, a potem będzie jeszcze Msza św. o godz. 16.30.

Na Nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy przez cały tydzień o godz. 15.00.

Jutro drugi dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
Zapraszamy również do udziału w Eucharystii podczas całej Oktawy Wielkanocnej, która jest jednym wielkim świętem. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje post.

We wtorek 23 kwietnia po nowennie do Miłosierdzia Bożego będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą Modlitewną św. o. Pio.
W środę o 17.00 Msza św. szkolna.
W piątek na 19.00 zapraszamy na Godzinę Modlitewną przygotowaną przez młodzież. Będzie to nasze wielkanocne czuwanie.
Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego.

Ze względu na Oktawę Wielkanocy, uroczystość św. Wojciecha przeniesiona jest na wtorek 30 kwietnia.
Grupy duszpasterskie:
Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.
Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Można wpłacać II kwartalną składkę za prenumeratę Gościa Niedzielnego (65 zł)

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w tych dniach. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

Niech światło Chrystusa
chwalebnie zmartwychwstałego
rozproszy ciemności serca i umysłu! Alleluja!
Niech to wezwanie zachęca nas do radości, do wyjścia z mroku cierpienia, smutku i śmierci. Niech wieść o Zmartwychwstaniu Pana rozjaśnia wszystkie mroczne zakamarki naszego życia. Niech moc Chrystusowego Zmartwychwstania uczyni nas spadkobiercami Jego mocy rozpraszającej zło, obmywającej z grzechu, przywracającej niewinność i wprowadzającej w radość życia wiecznego. Tego życzymy całej parafialnej Wspólnocie.